Blog

Smart !?

By maart 2, 2017 No Comments

Wanneer ik lees over ondernemerschap in Nederland dan vallen altijd kreten van innovatie, creativiteit, vernieuwing en outside the box denken. En dat gebeurt op grote of kleine schaal. Nog even en we hebben intelligente snelwegen, microdrones en minuscule “slimme” pillen die data verzamelen over bloeddruk, hartslag en medicijn gebruik regelen. Wat te denken van de onlangs gekweekte hamburger van slechts 250.000 euro. En niet te vergeten het 3D printen van een sprinkhanenvleeskroket, een woord dat de spellingscontrole van mijn computer nog niet kende. In deze digitale wereld moeten we ons staande zien te houden, en in ons eigen vakgebied of beroep de nieuwe technologieën inpassen. Wat betreft de dierenarts; denk dan maar aan de digitale röntgenapparatuur die in onze Sterkliniek staat. Nu al weer gewoon maar pas 8 jaar geleden een flinke stap vooruit. In de vorige eeuw nog science fiction, maar waar we “vroeger’ moesten gissen bij het verhaal over een patiënt met een rare aanval, is nu direct een filmpje op de smartphone beschikbaar en kan een betrouwbare diagnose gesteld worden. In 2014 gaan we met onze kliniek ook voor een stap vooruit, en gaan we naar een nieuwe locatie in Veenendaal. Een moderne  Sterkliniek zal verrijzen, maar naast het gebruik van allerlei nieuwe technieken en creatieve ideeën blijft het speerpunt oprechte aandacht en betrokkenheid bij onze patiënten en cliënten. Op maat zorg verlenen, goede communicatie en uitleg, denken in oplossingen in plaats van beperkingen, nascholingen doen, uitdagingen blijven zoeken en vooral met passie het beroep uitoefenen. In de veterinaire wereld kan de patiënt niet praten, maar zijn of haar baasje wel. En gelukkig moeten wij onze patiënten nog wel aanraken en voelen, ruiken, horen en bekijken en beluisteren we de eigenaar aandachtig. Door fine tuning van de informatie die de eigenaren over ons (assistentes en dierenartsen) uitstorten selecteren wij soms net die trefwoorden die ons naar een diagnose leiden. En daar kan geen computer tegen op! Van groot belang voor het vertrouwen in ons is de integriteit van ons team. Persoonlijk hou ik wel van visionair denken en ben ik nieuwsgierig naar vernieuwingen, uitvindingen en trends, maar tegelijk hou ik wel de ethiek in het vizier. Want moderne revolutionaire technieken zijn onontkoombaar, maar niet altijd verkoopbaar. Forensisch dieronderzoek naar mishandeling en vergiftiging is zo’n voorbeeld: zeer kostbaar en dan als je na 2000 euro de bevestiging krijgt dat het huisdier vergiftigd is door een verloren XTC tablet. Was er ook nog niet zo iets als de derde wereld enzo! Dan ben ik toch meer pragmatisch ingesteld en vernieuw ik de kliniek met de speciale Manuka honing uit Nieuw Zeeland om wonden te verzorgen en het antibiotica gebruik waar mogelijk enigszins terug te dringen om zo de bacteriële resistentie problematiek op te lossen. En nee ik wordt geen alternatieve diergeneesheer maar wil wel SMART met u en uw huisdieren meedenken.

Leave a Reply